Pracowniaa.pl

Sposoby na wnętrza i nie tylko w Twoim domu!

Wnętrza

Jak urządzić pokój dziewczęcy?

Jak urządzić pokój dziewczęcy?

Wakacje to świetna okazja do przeorganizowania pokoju dziecka, zwłaszcza jeśli rozpoczyna ono naukę w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej. Najważniejszym punktem projektu są oczywiście niezbędne meble, takie jak łóżko, szafa na ubrania lub biurko, przy którym można swobodnie odrabiać lekcje. Jak zatem urządzić pokój dziewczynki, by był on nie tylko praktyczny, ale przede wszystkim komfortowy?

Styl ma znaczenie – od czego najlepiej zacząć?

Obecnie najpopularniejszymi stylami wciąż są te nawiązujące do popkultury. Pokój księżniczki lub sportowca to tylko nieliczne z pomysłów, jakie warto wziąć pod uwagę. Podczas wybierania odpowiedniego łóżka można zatem śmiało sięgnąć po różnego rodzaju ozdoby i dekoracje w postaci zasłonek, baldachimów oraz ozdobnych poduszek, które nadadzą mu niepowtarzalnego wyglądu.

W pokoju warto umieścić także przyciągające uwagę obrazy i plakaty ulubionych postaci z kreskówek lub seriali. Wybrane przez samo dziecko, które będą reprezentować jego upodobania. Jednym z powracających do łask elementem wystroju może być również puszysty dywan, który zapewni doskonałą izolację ciepła oraz miejsce do zabawy dla najmłodszych.

Meble pierwszej potrzeby, czyli miejsce do nauki

Jednym z ważniejszych miejsc w każdym pokoju młodego człowieka jest to, w którym odrabia się lekcje i podejmuje rozmaite wyzwania. Aby dobrać odpowiednie biurko, należy wziąć pod uwagę zarówno wzrost, jak i potrzeby dziecka. Obecnie najbardziej uniwersalnym wyborem będą z pewnością modele z dodatkową szufladą na klawiaturę oraz przestrzenią na komputer stacjonarny. W przypadku młodzieży korzystającej z laptopa warto zainwestować w dodatkową podkładkę ograniczającą przegrzewanie się sprzętu.

Meble dla dziewczynki nie muszą wcale być nudne – obecnie na rynku znajduje się wiele rozmaitych modeli w tęczowych lub stonowanych kolorach, które świetnie wkomponują się we wcześniej wybrany styl. Podczas wyboru krzesła warto jednak kierować się przede wszystkim komfortem użytkującego go dziecka. Wybrany model powinien posiadać wygodny zagłówek oraz podłokietniki, warto także zwrócić uwagę na materiał, z którego jest on wykonany.

Szafa do zadań specjalnych – jak wszystko pomieścić?

Fakt, że w pokoju dziewczynki powinna znajdować się stosunkowo przestronna szafa, wiadomo nie od dzisiaj. Warto, aby mebel był zatem nie tylko pojemny, ale przede wszystkim funkcjonalny i uwzględniał także szuflady na bieliznę czy skarpetki. Warto pamiętać, że szafa wykonana z dobrej jakości drewna jest w stanie przetrwać wiele lat, a w przypadku mebli modułowych, zmieniać się wraz z potrzebami swojego właściciela. Dodatkową przestrzeń mogą stworzyć również eleganckie pojemniki na zabawki.

Ciekawym pomysłem podczas urządzania pokoju dziewczynki może być także ustawienie w nim toaletki z odpowiednim oświetleniem, która umożliwi poranne szykowanie się do szkoły bez zajmowania łazienki. Toaletka z różnego rodzaju półeczkami lub szufladkami z pewnością dopełni stylu pokoju dziecka, a przy okazji nada mu nietuzinkowego charakteru.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij